Belka
Środa, 16 Czerwca 2021   imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Augustowskie Drogi do Niepodległości - konkurs starosty

Data publikacji: 2018-11-11, Data modyfikacji: 2018-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Trzy pierwsze miejsca w konkursie wiedzy historycznej "Augustowskie Drogi do Niepodlegości" zorganizowanym przez starostę w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości uzyskali uczniowie II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie. Otrzymali oni cenne nagrody: Weronika Chmielewska I nagroda (500 zł), Artur Bobier II nagroda (300 zł), Mateusz Perzanowski III nagroda (200 zł). Laureatów przygotowała do konkursu prof. Danuta Kaszlej, nauczyciel historii w II LO i prezes klubu. W konkursie, który wymagał wiedzy z historii regionu i kraju, od powstania kościuszkowskiego do okresu powojennego uczestniczyło 25 osób. Poza wymienionymi laureatami z II LO dobre wyniki uzyskali również Krzysztof Pużyński i Patrycja Hiero. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania oraz album "Powiat Augustowski. Przeszłość i teraźniejszość".

Pełna treść wiadomości na: augustow.naszemiasto.pl/artykul/augustowskie-drogi-do-niepodleglosci-konkurs-starosty,4877502,galop,t,id,tm.html?kategoria=1
augustow.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: augustow.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
  do godziny
  od jednej do dwóch godzin
  od dwóch do czterech godzin
  od czterech do ośmiu godzin
  osiem godzin lub więcej
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat augustowski – z siedzibą w Augustowie, położony na obszarze Równiny Augustowskiej, Wzgórz Sokólskich, Kotliny Biebrzańskiej i Pojezierza Ełckiego.

  Do powiatu należą: gmina Augustów, gmina miejsko – wiejska Lipsk, gminy wiejskie: Bargłów Kościelny, Nowinka, Płaska, Sztabin.

  Powiat o wyjątkowych walorach przyrodniczych i turystycznych - 10 rezerwatów przyrody, 55 jezior oraz Kanał Augustowski.

  Przez powiat augustowski przebiega międzynarodowa droga VIA BALTICA, łącząca Europę Centralną i Zachodnią ze Skandynawią i północną Rosją.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola