Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konferencja radnych na dworcu PKP / Augustów 25.10 godz. 11:30

 
Po kilku latach starań i pracy augustowskich radnych, sfinalizowano transakcję zakupu przez Augustów budynku dworca PKP. Przejęcie budynku jest pierwszym krokiem do realizacji planów radnych związanych z wykorzystaniem go do celów kultury oraz przywróceniem pierwotnej funkcji. Trwają też negocjacje z PKP na temat wykorzystania terenów wokół i ich przywróceniu funkcjom miejskim. - Negocjacje trwały długo, ale było to konieczne, aby uzyskać dobrą cenę i skoordynować zakup budynku od prywatnego właściciela z rozmowami z PKP. Budynek, to tylko jeden z elementów większej całości, jaką chcemy stworzyć na tym terenie. To miejsce musi służyć mieszkańcom i przynosić miastu chlubę, a nie wstyd, jak było do tej pory. - mówi Tomasz Dobkowki przewodniczący klubu radnych Nasze Miasto - Jestem radnym dzielnicy Lipowiec, która sąsiaduje z dworcem. Mieszkańcy korzystają z kolei i wielokrotnie zwracali moją uwagę na brak warunków do komfortowego oczekiwania na pociąg i wstydliwy obraz całej nieruchomości. Wiele lat miasto odwracało głowę od tego problemu. Cieszę się, że zrobiliśmy pierwszy konkretny krok w stronę jego rozwiązania. Miasto jest dla mieszkańców, miasto musi tworzyć przestrzeń, która jest przyjazna i z której mieszkańcy są dumni! - mówi przewodniczący Rady Miejskiej Filip Chodkiewicz - Projekt nie jest łatwy, ale postaramy się, aby jego realizacja przebiegała możliwie szybko. Tworzymy koncepcję remontu dworca i zagospodarowania przestrzeni wokół. Chcemy nie tylko przywrócić mu podstawową funkcję, ale również pozwolić działać instytucjom kultury. Augustowskie muzeum ma bardzo bogate zbiory, które latami niszczeją w piwnicach, a sam dworzec wiąże się ściśle z trudną i często bolesną historią Augustowa i jego mieszkańców - mówi przewodniczący Komisji Rozwoju Paweł Kotwica - Zakup dworca PKP przez miasto to fantastyczna wiadomość nie tylko ze względu na powrót jego podstawowej funkcji i zapewnienie komfortu podróżnym, ale też ze względu na jego wartość historyczną i szerokie możliwości jego wykorzystania. Jako dyrektor augustowskiego muzeum już mam kilka wariantów wykorzystania przestrzeni dworca. Na pewno będzie to miejsce tętniące życiem, odwiedzane i lubiane przez mieszkańców i przyjezdnych I - mówi Tomasz Kiełczewski kierownik Muzeum Ziemi Augustowskiej (i)

 


augustow24pl
 
Data pliku video: 2017-10-25, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat augustowski – z siedzibą w Augustowie, położony na obszarze Równiny Augustowskiej, Wzgórz Sokólskich, Kotliny Biebrzańskiej i Pojezierza Ełckiego.

  Do powiatu należą: gmina Augustów, gmina miejsko – wiejska Lipsk, gminy wiejskie: Bargłów Kościelny, Nowinka, Płaska, Sztabin.

  Powiat o wyjątkowych walorach przyrodniczych i turystycznych - 10 rezerwatów przyrody, 55 jezior oraz Kanał Augustowski.

  Przez powiat augustowski przebiega międzynarodowa droga VIA BALTICA, łącząca Europę Centralną i Zachodnią ze Skandynawią i północną Rosją.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola